За съжаление и днес българските геймъри в академията на OG допуснаха поражение в онлайн турнира за талантливи CS:GO играчи WePlay Academy League. Днес Калоян “shaiK” Борисов, Благой “oxygeN” Димитров и техните съотборници отстъпиха пред бразилците от FURIA Academy с 13:16 рунда на картата Mirage.

Двамата българи бяха лидерите за OG Academy в хода на срещата, но въпреки че всеки от тях завърши с 20 или повече убийства, тимът бе надигран за трети пореден път в група Б. “shaiK” завърши с най-много убийства с AWP снайпер – 11. За бразилския тим страшно силно представяне направи “kauez” 29 убийства и 18 умирания, което бе и в основата на силното първо полувреме за FURIA Academy и аванса от 10:5 рунда.

Загубата оставя OG Academy на 4-то място в групата с 5 победи и 4 загуби, на крачка зад FURIA Academy, чиито баланс бе 6 победи и 2 загуби, преди бразилците да загубят втората си среща за деня от Young Ninjas с 8:16 рунда на Overpass. Утре предстои нов мач между двата отбора.

​снимка: twitter.com/weplayesports