Полуфиналната фаза в южнокорейското първенство по League of Legends изправи T1 на “Faker” срещу DWG KIA. Легендата на гейминга се класира за поредното си Световно първенство, след като той и съотборниците му постигнаха успех с 3:2 победи, а дори да загубят финала на LCK от Gen.G визата за предстоящия шампионат на планетата е осигурена.

В първите 2 игри Т1 взе солидно предимство, след две доминантни победи за 25 и 26 минути. Съперникът успя да се върне до 2:2, но петата игра бе изключително равностойна, като първото убийство в нея бе едва в 26-та минута, когато “Gumayusi” успя да убие “Canyon”. Решаващата битка продължи близо 43 минути, като 1 преди края общия брой на убийства бе едва 7. Все пак при битка за Elder дракон Т1 елиминира чисто всички съперници и затвори мача.

Финалът на LCK е в неделя, 28-ми август, а Т1 стана третият отбор, класирал се за Световното, стартиращо в края на септември.