Предпоследният мач в груповата фаза на VALORANT Champions изправи един срещу друг FunPlus Phoenix срещу KRÜ, в среща от група C. Геймърите от FPX надделяха над южноамериканците с 2:0 победи в решителен мач и ги елиминираха от състезанието, като си осигуриха място в четвъртфиналите на шампионата на планетата. Там „фениксите“ ще спорят с южнокорейския DRX, който спечели група D.

Двубоят започна равностойно, като след първата част на Icebox резултатът беше 7:5 в полза на FunPlus.

След това те успяха да затворят картата с 13:9 рунда.

Втората карта беше Ascent, но този път KRÜ бе опрян до стената от самото начало, като загуби всеки от първите 5 рунда.

Това накара момчетата от Южна Америка да вземат тактически тайм-аут, след който те взеха 2 рунда и съкратиха пасива си. FPX обаче на свой ред се възползва от правото си на почивка, за изясняване на стратегията и до почивката срещата изглеждаше решена, след 9:3. След смяната на ролите KRÜ спечели само още един рунд и отпадна след 4:13.

Свободна остана само още една квота за четвъртфиналите на VCT Champions, като за нея се борят 100 Thieves и Fnatic.

снимка: gettyimages