Българските гимнастички спечелиха общо 18 медала (5 златни, 8 сребърни и 5 бронзови) при жените и при девойките на международния турнир по художествена гимнастика в Лисабон (Португалия).

На финалите при жените Невяна Владинова, която стана първа в многобоя, взе златото на топка с оценка 20.300 точки, на бухалки с 19.833 точки и на лента с 18.600 точки, а на обръч е втора с 20.500 точки.

Победителка на обръч е Боряна Калейн с 20.733 точки, която взе бронз и на топка с 18.567 точки.

Катрин Тасева завоюва две сребърни отличия - на бухалки с 19.700 и на лента с 18.400 точки. Катрин спечели и бронза в многобоя ден по-рано.

При девойките Катрин Цонева има сребърен медал на топка със 17.300 точки и две бронзови отличия на въже и на бухалки, Стилияна Николова е със сребро на бухалки и бронз на топка, а Красимира Илиева взе сребърен медал на лента с 15.100 точки.

Четири отличия имат българките и в многобоя в събота - злато за Владинова и сребро за Тасева при жените, а при девойките - сребро за Катрин Цонева и бронз за Красимира Илиева.

В турнира участваха още Татяна Воложанина при жените и Никол Атанасова при девойките, но те не стартираха в днешните финали, а само в многобоя.