Невяна Владинова спечели златото в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика в Лисабон, Португалия.

Българската националка събра сбор от 80.250 точки (21.300 на топка и 20.850на обръч). По този начин, в силна конкуренция, Така Невяна изпревари другата ни представителка Катрин Тасева, която заслужи сребърния медал в многобоя.

В първия ден от състезание Катрин Тасева игра много силно, първа получи оценка над 20 на турнира (20.500 на бухалки),но във втория допусна грешки и получи на топка 19.500 на обръч и 18.650 на обръч, за да събере 77.850 за второто място.

Бронзовото отличие спечели представителката на Япония Кахо Минагава, а четвърта се класира Юлиана Телегина от Израел.

Боряна Калейн изигра получи 21.400 на топка - нещо, което тя постига за първи път на състезание. Тя се класира на 5-о място в многобоя, четвъртата ни представителка при жените Татяна Воложанина завърши 6-та.

Таня Воложанина се представи отлично на топка и заслужи оценка от 19.900, но допусна грешки с обръча и оценката, която получи бе 17.350т. Тя е само на 16 години, но вече съвсем смело показва, че съвсем скоро ще бъде конкуренция на по-големите родни гимнастички.

Така за финалите в неделя страната ни ще има осем от осем възможни участия при жените, както и при девойките. Невяна Владинова ще участва на всичките 4 финала, Катрин Тасева ще играе на бухалки и лента, а Боряна калейн на топка и обръч.