Президентът на Асоциацията на балканските атлетически федерации и Българска федерация лека атлетика Добромир Карамаринов ще даде старта на първия мач между сборните отбори на Балканите и страните от Персийския залив. Шосейният пробег на 10 км тази година ще е част от големия маратон на Дубай, съобщават от българската федерация по лека атлетика.

Стартът на пробега на 23 януари, като по регламент отборите се състоят от по 8 състезатели, от които 6 оформят класирането. България е представена от Яна Георгиева и Йоло Николов.

Победителите ще получат медали, а на отборът победител ще бъде връчена купа, специално изработена в Саудитска арабия. Купата ще връчи шейх Мансоор Бин Мохамед Ал Мактум, син на премиер министъра на ОАЕ.