Българският боксьор в категория до 52 килограма Даниел Асенов загуби по точки с 1:2 съдийски гласа от Елвин Мамишзада /Азербайджан/ в четвъртфинален мач на турнира по бокс на Европейските игри в Баку и приключи участието си в игрите.

18-годишният Даниел Асенов, наричан "Тайсъна от Кукорево", направи отличен мач срещу 23-годишния представител на домакините Елвин Мамишзада. След последния удар на гонга страничният съдия от Хърватия даде 30:27 точки за Мамишзада, съдията от Германия - 30:27 точки за Мамишзада, а съдията от Казахстан записа 29:28 точки за Асенов.

Даниел Асенов е европейски шампион за юноши до 16 години от руския град Анапа-2013 и боксьор номер 1 на България за 2013 година.

Малко по-късно на ринга в Баку в четвъртфинален мач в категория до 56 килограма ще излезе Стефан Иванов /България/, който ще има за съперник Дзмитри Асанау /Беларус/. /БТА