Българската националка Невяна Владинова записа отлично представяне на домашната Световна купа. Грацията изигра чудесно четирите си композиции във финалите на турнира.

Неви завърши на пето място на топка със 17.900 точки. Гимнастичката ни остана на 6-а позиция на лента. Тя завърши и с две седми места – на обръч и бухалки. Любопитното е, че и за четирите си композиции Владинова получи една и съща оценка – 17.900.

Другата ни представителка в индивидуалното Мария Матева остана 7-а на топка със 17.800 точки.

Невяна Вкадинова закри Световната купа с прекрасното си съчетание на лента. Тя бе с последен стартов номер в заключителния поток.

Шампионка на всички уреди е рускинята Яна Кудрявцеа. Представителката на Сборная спечели и многобоя в събота.

Българската публика за пореден път се отблагодари по най-добрия начин на нашите момичета. Арена Армеец се напълни до краен предел, поне тази част от залата, която бе предвидена за феновете на художествената гимнастика.

Привържениците на няколко пъти ставаха на крака за своите любимки – за ансамбъла, който завърши надпреварата с три сребърни медала, и за Невяна Владинова и Мария Матева.