Четири български двойки достигнаха до четвъртфиналите на Открития международен шампионат на България по бадминтон с награден фонд 10 хиляди долара, който се провежда в зала "Европа" в София.

Европейските шампионки на двойки жени и водачки в схемата Габриела Стоева и Стефани Стоева разгромиха в първия си мач Катарина Галенич и Инга Садаич (Хърватия) с 21:11, 21:6 за 23 минути.

За четвъртфиналите на смесени двойки се класираха Мария Мицова и Алекс Влаар, който елиминираха водачите в схемата Матю Клеър и Виктория Уилямс (Великобритания) с 12:21, 22:20, 21:19 за 48 минути. В следващия кръг те ще играят срещу датчаните Мадс Муурхолм и Малене Кяселер.

Датската двойка победи във втория кръг българите Владимир Шишков и Стефани Стоева с 22:20, 16:21, 21:16 за 50 минути.

Габриела Стоева и Якуб Битман (Чехия) също са четвъртфиналисти след успех над номер 3 в схемата Матей Хубачек и Берта Аусбергерова (Чехия) с 20:22, 21:9, 21:16 за 37 минути.

Номер 1 при мъжките двойки Пейо Бойчинов и Иван Панев разгромиха Шай Гефен и Йонатан Левин (Израел) с 21:16, 21:11 за 22 минути. Следващите им съперници са Дейвид Джоунс и Джони Торджусен (Великобритания).

Мария Делчева отпадна във втория кръг на сингъл жени след загуба от осмата поставена Гетер Саар (Естония) с 21:23, 17:21 за 36 минути. В сряда по програма са четвъртфиналите и полуфиналите на турнира./БТА