Българската звезда в леката атлетика Ивет Лалова-Колио се класира за полуфиналите на 200 метра на Световното първенство, което се провежда в Доха, Катар. Състезателката завърши първа във втората серия с резултат от 22.79 секунди.

Ивет Лалова успя да изпревари своите конкурентки в заключителните метри на дистанцията на стадион „Халифа”. Европейската вицешампионка от Амстердам 2016 спечели квалификационната серия с отлично контролирано бягане и без максимално влагане.

Втора с 22.80 секунди остана Джоди Уилямс (Великобритания), а трета се нареди Муджинга Камбунджи (Швейцария) с 22.81 секунди.

Ивет Лалова

източник: БГНЕС

По регламент за полуфиналите се класират първите 3 атлетки от всяка серия плюс 6-те най-силни времена от предварителния кръг.

Битката за влизане на финала на 200 метра е във вторник, 1 октомври, вечерта от 21.35 часа.