Екипажът на турския отбор ТокСпорт WRT Орхан Авджиоглу/ Бурчин Коркмаз (Форд Фиеста R5) спечели вечерното шоу на сливенското рали - 3.39-километровия скоростен етап, носещ името на града.

Двамата направиха двете обиколки на трасето край градската жп гара за 2:35.8 мин, развивайки средна скорост от 78.3 км/ч.

Втори, на 3.1 сек от турците завършиха Дан Гъртофан/ТудорМарза (Рум, Шкода Фабия R5), а трети е каращият под грузински флаг български шампион за миналата година Пламен Стайков/Давид Кварацхелия (Стайков Рейсинг Джорджиа, Мицубиши Лансър Ево 9). Тяхната разлика от победителите е 8.1 сек.

Нощното шоу на сливенския етап бе наблюдавано от 6000 - 6500 души и според пресмятания на хора от организацията на състезанието, те са били значително повече от зрителите, които наблюдаваха предишния, трети по ред за седем години, вариант на градския специален етап в състезанието.

Само на 3.7 сек от Стайков/Кварацхелия е екипажът на Григоров Рейсинг са двамата състезатели на Григоров Рейсинг Григор Григоров/Даниел Миленков (Пежо 208 R2).

"Да, доволен съм, защото направих добро каране, независимо, че направих и малко грешки", каза Григоров след финала. В рамките на общо четири секунди зад тях са другите два Пежо 208 R2 на водача в шампионата до момента Тихомир Стратиев/Добрин Борисов (Марина Моторспорт) и Мирослав Ангелов/Еди Сивов (Мегапорт).

Четвъртият от карето "ер-тройки" - Даниел и Дилян Попови (Ясен Попов Рейсинг) е 11-и и 4-и в RC4, след като Дани Попов направи грешка при първата обиколка, изпусна посоката в кръговото движение, за да се върне в правилният "път", от което загуби 7-8 сек.

Първи от категорията RC3 е другият екипаж на Мегапорт Антон Титов/Динко Георгиев (Ситроен DS3 R3 Макс, 10-и в генералното класиране) -2:55.2 мин.

Утре състезанието започва с дългия етап Моллова гора 1 (18.08 км), който стартира в 10:30 ч., а първият ден финишира около 20:00 ч./БТА