Андреа Довициозо спечели състезанието за Голямата награда на Чехия в клас Moto GP, десети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.

Италианският състезател на Дукати измина 21 обиколки на пистата в Бърно за 41:07.728 минути (средна скорост 113.463 км/ч) и записа втори успех за сезона.

Състезанието беше изключително драматично, а първите трима завършиха в рамките на 368 хилядни от секундата.

Довициозо стартира от първа позиция и водеше до края на надпреварата.

На втората позиция финишира съотборника му в Дукати Хорхе Лоренсо (Испания) на 178 хилядни от секундата зад победителя, а на трето място остана защитаващият титлата си Марк Маркес (Испания) с Хонда с пасив от 368 хилядни. За испанеца това беше старт номер 100 в този клас.

Четвърти финишира седемкратният шампион Валентино Роси (Италия) с Ямаха на 2.902 секунди.

Марк Маркес, който има четири световни титли, води в генералното класиране за сезона със 181 точки след 10 от 19 старта. Той има 49 точки преднина пред Валентино Роси. Трети е Андреа Довициозо с актив от 113 точки./БТА