Никола Прост, син на четирикратния шампион във Формула 1 Ален Прост, ще дебютира в легендарното състезание „24-те часа на Льо Ман”. 25-годишният французин ще се състезава за отбора на Орек в клас GT1.

Ален Прост дълго време бе против идеята неговият син да стане автомобилен състезател и поиска от него да завърши университет и да се дипломира. Едва след като Никола успешно завърши висшето си образование, той получил бащиното съгласие да стартира кариерата си на пилот. Въпреки това в последните две години Прост-младши участваше във френския „Гранд Туризъм” шампионат.

Въпреки, че вече е на 25 години, Никола Прост не губи надежди да пробие във Формула 1. „Моята задача е един ден да бъда във Формула 1. Тази година освен в Льо Ман ще се боря за титлата в испанската Формула 3”, добавя Никола.

От своя страна 52-годишният Ален Прост, който се отказа от Формула 1 през 1993 година, продължава с успех да се изявява в различни ралита. Тази зима например той спечели престижните френски серии от състезанието на лед „Андрос Трофи.