Британецът Люис Хамилтън с Макларън-Мерцедес спечели състезанието по автомобилизъм за Голямата награда на Унгария - 10-ти от общо 17-те старта за световно първенство във Формула 1.

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън постигна първата си победа за сезона, изминавайки 306,630 километра за 1 час, 38 минути, 23.876 секунди, развивайки средна скорост 186,973 километра в час.

Кими Райконен /Финландия/ с Ферари се класира на второ място. Райконен караше единственото Ферари на пистата Хунгароринг, след като неговият бразилски съотборник Фелипе Маса катастрофира в квалификациите и в момента е с тежка черепна травма, но без опасност за живота му. Марк Уебър /Австралия/ с Ред Бул е на трето място.

Британецът Дженсън Бътън с Браун-Мерцедес, който завърши на 7-мо място в днешното състезание, продължава да води във временното класиране за световно първенство във Формула 1.

Класиране в старта за Голямата награда на Унгария:

1/ Люис Хамилтън /Великобритания/ с Макларън-Мерцедес - 1 час, 38 минути, 23.876 секунди