Фелипе Маса спечели пол-позишън за последния старт от Формула 1 за сезона – Гран при на Бразилия на писта "Интерлагос". Лидерът във временното класиране Люис Хамилтън остана едва четвърти, зад болидите на Ярно Трули и Кими Райконен.

Британският пилот на МакЛарън Мерцедес води със седем точки пред прекия си конкурент за титлата – Фелипе Маса.

Хамилътн обаче се нуждае само да финишира от първо до пето място, ако иска да стане най-младият пилот триумфирал във Формула 1, като едновременно с това обере и всички останали лаври и дивиденти. Стартът, който ще определи победителя в тазгодишното издание започва от 19.00 часа българско време.

Фелипе Маса направи най-бърза обиколка по време на квалификациите за утрешния старт и заслужи първото място на стартовата решетка с време 1:12.368. Това е и трети пореден пол-позишън за пилота на Ферари. Люис Хамилтън записа време от 1:12.830 минути.

От втората позиция ще стартира Ярно Трули с Тойота, който постигна най-добро време от 1:12.737 минути. Световният шампион Кими Райконен ще започне трети с време 1:12.825 минути.

От пета позиция ще започне Хейки Ковалайнен с Макларън, а шести остана Фернандо Алонсо с Рено. Седми и девети са пилотите на Торо Росо - Себастиан Фетел и Себастиен Бурде, а между тях на осма позиция се подреди Ник Хайдфелд с БМВ.