Германският пилот на Уилямс Нико Хюлкенберг спечели изненадващо днешната квалификация за Гран При на Бразилия - предпоследен старт за сезона във Формула 1.

Новобранецът Хюлкенберг, който спечели първия си пол-позишън в "кралските гонки", записа най-добро време от 1:14.470 минути на пистата "Интерлагос".

Отборът на Уилямс пък записа първи полпозишън от 2005 година насам. Сънародникът на германеца - Себастиан Фетел, който кара за тима на Ред Бул, допълва първата редица на стартовата решетка, след като записа време 1:15.519 минути.

Пилотът на Ред Бул Марк Уебър, който има сериозни шансове да стане световен шампион, записа трето най-добро време - 1:15.637 минути. Люис Хамилтън от тима на Макларън ще стартира утре от четвъртата позиция, а другият основен кандидат за първото място в крайното класиране Фернандо Алонсо, който може да стане най-младият трикратен световен шампион във Формула 1, ще започне пети. Десетката пък допълват Рубенс Барикело, Роберт Кубица, Михаел Шумахер, Фелипе Маса и Виталий Петров.