Състезанието за Гран При на Катар завърши с 14-та победа за Макс Верстапен, но условията на пситата "Лусаил" бяха на предела на възможностите за всички пилоти.

Много от звездите във Формула 1 се оплакаха, а Логан Сърджант дори не финишира, защото му е прлошало в болида.

Състоянието на Естебан Окон обаче изуми всички фенове на моторния спорт. Френският пилот е преживял много тежко жегите по време на вчерашното състезание.

"Беше ужасно! В 15-та и 16-та обиколка повръщах докато карах, но не го казах на отбора."

Ланс Строл също констатира проблеми със здравословното си състояние, а победителят - Макс Верстапен и подгласникът му - Оскар Пиастри, също изглеждаха капнали от умора.

В тардиционната "cooldown" стая състезателите дори не седяха по столовете, а се строполиха на земята.

Преди церемонията на подиума трикратният световен шампион дори шеговито попита дали има инвалиндна количка, скоято да го закарат да си получи наградата.