Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов завърши на 11-о място второто състезание от сезона на пистата „Сахир” в Бахрейн. Вчера, в спринтовата надпревара Никола финишира 4-и и записа най-доброто си класиране във Формула 3, както и първите 7 точки за този сезон, но днес остана близо до зоната на точките в основното състезание.

Цолов стартира 11-и и направи перфектно потегляне като успя да стигне до 7-ата позиция в първата от общо 22 обиколки. В първите турове Никола се движеше с темпото на лидерите, но след първата четвърт темпото му започна да се променя, тъй като той стартира с вече използвани гуми, от вчера вече нямаше сликове в по-добро състояние.

Също като вчера Българския лъв проведе няколко битки за позиции, като в края на дистанцията се бори, но не успя да запази мястото си в топ 10 в класирането.

Вчера Никола беше лишен от шанс да се бори за победата в първото състезание за годината заради повреда в двигателя, но днес нямаше технически проблеми.

Сезонът във Формула 3 продължава от 21 до 24 март в Мелбърн, Австралия. Никола е 10-и в класирането с 7 точки.