Британският пилот на Макларън Люис Хамилтън беше най-бърз във втората свободна тренировка на пистата Интерлагос преди неделния старт във Формула 1 за Голямата награда на Бразилия. След като беше най-бърз в първата тренировка, сега Хамилтън даде отново най-добро време- 1:14.026 минути.

Той беше по-бърз с 0.274 секунди от претендента за титлата Себастиан Фетел (Германия) от отбора на Ред Бул-Рено. Марк Уебър (Австралия), съотборник на Фетел, остана с трето време- 1:14.523.

След като беше на 4-о място в първата сесия за деня, във втората Фернандо Алонсо остана 5-и с време 1:14.592, като беше задминат от съотборника си от Ферари и местен любимец Фелипе Маса.

Преди неделното състезание, Фетел води в генералното класиране за световната титла с 13 точки пред Алонсо. Той се нуждае от класиране минимум на 4-о място или по-добро, за да стане най-младият трикратен световен шампион във Формула 1, едва на 25 години.