Световният шампион Кими Райконен спечели второто състезание за сезона във Формула 1 за Голямата награда на Малайзия.

Финландецът бе безапелационен на пистата Сепанг и финишира на първо място с преднина от 19,5 секунди пред втория Роберт Кубица. На почетната стълбичка място намери и Хейки Ковалайнен, който остана трети. Така Ледения записа 16-та победа в кариерата си и първа за сезона.

Британецът Люис Хамилтън, който стартира от девета позиция заради наказанието си от вчерашната квалификация, приключи състезанието на пета позиция, като през цялото състезание води люта битка с четвъртия Ярно Трули.

При първото на Хамилтън в бокса механиците на Макларън допуснаха грешка, след като възникна проблем при смяната на предна дясна гума и британецът излезе на 11-та позиция.

Двукратният световен шампион Фернандо Алонсо остана осми след Ник Хайдфелд и Марк Уебър. Съотборникът на победителя в днешния старт Фелипе Маса отпадна нещастно в 31-ата обиколка, когато при един от завоите загуби контрол над болида си.

Във временното подреждане поведе Люис Хамилтън, който вече има 14 точки. След него се нареждат Кими Райконен и Хайдфелд с по 11 точки.

Следващият кръг от световния шампионат във Формула 1 е след две седмици на пистата в Бахрейн.