Люис Хамилтън с Мерцедес печели поплозишъна преди Гран При на Великобритания на пистата Силвърстоун.

Британецът изпревари съотборника си от Мерцедес Нико Розберг, който остана втори. Хамилтън спря хронометрите с време 1:32:248. Розберг изостана с 0:013 секунди

От втора стартова редица ще стартират Маса и Ботас с Уилямс. След тях се наредиха Кими Райконен, Себастиан Фетел, Квят, Сайнс, а десетката се затвори от Хюлкенберг и Рикардо.

Във втората част на надпреварата отпаднаха Перес, Грожан, Малдонадо, Ферстапен и Ериксен, Розберг даде най-доброто време от 1:32:737 минути.

След първата част на квалификацията преди Гран При на Великобритания на "Силвърстоун" отпаднаха Насър, Алонсо, Бътън, Стивънс и Мери, а лидер беше Кими Райконен.

Люис Хамилтън е на първо място в генералното класиране във формула 1 с актив от 169 точки, докато Нико Розберг, който спечели три от последните четири състезания през сезона, изостава от него само на 10 точки след лидера. Хамилтън триумфира на "Сълвърстоун" през 2008 и 2014 година.

Състезанието може да наблюдавате в неделя от 15:00 часа по Diema Sport, както и на Gong Play.