Българският пилот във Формула 3 - Никола Цолов (ART Grand Prix), се нареди на 14-о място в спринтово състезание от Гран при на Барселона (Испания) – пети кръг от сезона.

Цолов финишира състоящата се от 21 обиколки надпревара за 37:05.392 минути, на 11.982 секунди от лидера Зак О’Съливан (PREMA Racing). Британският пилот заслужи победата с 36:53.410 минути. Той остави зад себе си Люк Браунинг (Hitech Pulse-Eight), на 1.676 секунди и Леонардо Форнароли (Trident), с изоставане от 2.360 секунди.

Най-добрата обиколка за българина на пистата "Барселона-Каталуня", която познава добре, бе десетата, която той измина за 1:33.420 минути. Никола Цолов завърши 17-и, но след приложени наказания на други пилоти зае 15-ата позиция, а малко последва санкция за Кайо Колет (Van Amersfoort Racing) и младият българин се изкачи на 14-о място.

Той все още преследва първите си точки във Формула 3, като в предишния кръг в Монте Карло завърши 11-и в основното състезание.

В Барселона основната надпревара (25 обиколки) ще се проведе утре, неделя от 10:55 часа. Цолов се нареди на 19-а позиция в квалификацията в петък.

Автор: БТА/Кремена Младенова