Българският пилот във Формула 3 - Никола Цолов, завърши на 19-о място квалификацията за състезателния уикенд в Барселона, пети кръг от сезона. Той завърши с време 1.28,612 минути, на 1,025 секунди от първото място, което зае Хосеп Марти с 1.27,587 минути. Марти е от Барселона, това е домашен старт за него и първа спечелена квалификация.

При първите бързи обиколки Никола записа 1.29,262 минути, което го нареди 11-и, но след това Цолов слезе до 15-ото място. В тази квалификация обаче българинът така и нямаше шанс да направи чиста бърза обиколка без трафик.

Тъй като се очакваше дъжд, всички пилоти излязоха на пистата в първите 10 минути за първите си бързи обиколки и това се отрази на резултатите.

При вторите опити Никола изчака основната група и започна бързата си обиколка малко по-късно, като постигна 1.29,100 минути и това го остави на 21-ото място, на 1,090 секунди от лидера.

При третата си бърза обиколка Цолов пак имаше трафик, завърши 18-и и до края на сесията отстъпи на 19-о място, но успя да слезе под 1.29 минути за обиколка - до 1.28,612 минути.

Уикендът във Формула 3 продължава със спринтовото състезание утре - в 11:30 часа българско време с дължина 21 обиколки. Никола ще стартира 19-и и в двете надпревари в Барселона.