• 66’ Чиро Имобиле
  • 79’ Лоренцо Инсиние
  • Край на мача!

90+3'
  • Шанс! Добра възможност за турците да намалят резултата, но ударът на Йълмаз бе блокиран блестящо от Киелини.

90+2'
  • Три добавени минути.

• Жълт картон за Халил Дервишоглу.

90'
  • Жълт картон за Чалар Союнджу.

86'
  • Смяна в Италия - влиза Федерико Бернардески, излиза Берарди.

85'
  • Смяна в Италия - влиза Андреа Белоти, излиза Имобиле.

81'
  • Смяна в Италия - влиза Федерико Киеза, излиза Инсиние.

81'
  • ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! Изключително груба грешка на вратаря Чакър доведе до трети гол за Италия. Той подаде топката за Берарди, който пресече пред наказателното поле на символичните домакини. Веднага последва пас към Барела, а той продължи успоредно за Имобиле. Нападателят изведе вляво по наказателното поле Инсинье, а той с прецизен удар матира Чакър и покачи резултата за Италия - 3:0.

79'
  • Смяна в Турция - влиза Халил Дервишоглу, излиза Караман.

76'
  • Удар! Първият точен удар за Турция е на Кенан Караман. Нападателят засече с глава центрирана топка, ала Донарума внимаваше и спаси.

75'
  • Смяна в Италия - влиза Брайан Кристанте, излиза Локатели.

74'
  • ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! Италианците удвоиха своя превес чрез голаджията Чиро Имобиле. Леонардо Спинацола отправи силен удар посока вратата на Турция, но Чакър отрази. Проблемът за стража на турците бе, че прати топката право в краката на Имобиле, а нападателят на Лацио нямаше как да не пробие опеката му, след като Чакър бе още легнал на терена - 2:0 за Италия.

66'
  • Смяна в Турция - влиза Каан Айхан, излиза Туфан.

65'
  • Смяна в Турция - влиза Ирфан Джан Каведжъ, излиза Йокушлу.

65'
  • Демирал не успя да изчисти топката след центриране отдясно. Кълбото стигна до Берарди, който опита шут от движение, но не уцели добре топката.

59'
  • ГОЛ ЗА ИТАЛИЯ! Италианците реализираха първия гол на UEFA EURO 2020, но това стана благодарение на Мерих Демирал, който си вкара топката във вратата. Доменико Берарди бе видян вдясно и проби в наказателното поле на турците. Той финтира изключително красиво Умут Мераш и опита центриране, а Мерих Демирал с рамото си прати топката в собствената си врата - 1:0 за Италия.

53'
  • Жоржиньо сбърка при лош пас на Инсинье, а турците организираха контраатака. Топката се озова в Ченгиз Юндер, който стреля по диагонала от границата на наказателното поле. Ачерби опита да му попречи, но Донарума улови.

51'
  • Смяна в Турция - влиза Дженгиз Юндер, излиза Язъджъ.

46'
  • Старт на втората част!

46'
  • Край на първата част на "Олимпико"!

45+1'
  • Претенции за дузпа от Италия! Доменико Берарди влезе в наказателното поле на турците и центрира, ала топката срещна дясната ръка на Зеки Челик. Реферът Дани Макели бе посъветван от VAR, но в крайна сметка играта продължи без дузпа за "скуадра".

44'
  • Удар! Чиро Имобиле отново обстрелва вратата на турците, но отново Угурджан Чакър внимаваше и улови топката.

43'
  • Шанс! Италианците разиграха добре по земя със смяна на позициите на своите футболисти. Доменико Берарди изведе зад защитата на Турция вляво Доменико Берарди. Той достави топката с елегантно центриране към Имобиле, чийто удар обаче бе неточен - аут.

33'
  • Шанс! Джорджио Киелини получи центриране от корнер, изпълнен от Инсиние. Опитният бранител на Ювентус бе оставен абсолютно непокрит, но с върха на пръстите си Чакър изби в ъглов удар.

22'
  • Удар! Мощен изстрел на Бонучи от далечно разстояние, но имаше твърден много фалц в опита му и играта продължи с аут на турците.

20'
  • Шанс! Чиро Имобиле комбинира с Лоренцо Инсинье с двойно, а играчът на Наполи шутира, но опитът му отиде встрани.

18'
  • Италия превзе териториално инициативата в първите минути на мача в Рим. Турците, от своя страна, пък опитваха да атакуват вратата на "скуадра адзура" на контраатака, което не им спомагаше особено много.

• Пропуск! Доменико Берарди бе изведен вдясно и той центрира от аутлинията за Чиро Имобиле, ала ударът на нападателя на Лацио не намери очертанията на вратата, пазена от Чакър - аут.