• 77’ Антонио Вутов
  • 34’ Мартин Камбуров
  • КРАЙ НА МАЧА

90+2'
  • Пропуск на Балтанов! Отново Берое загуби топката пред наказателното си поле, отново Серкан бе човекът, който отне. Той пусна към Балтанов, който от дъгата стреля изключително мощно. Перниш застина на място, но топката премина на сантиметри покрай десния стълб.

90+2'
  • Последна смяна за Ботев - ДЖонатан Перейра напусна игра след отличния си мач, вместо него Филип Филипов.

85'
  • Жълт картон и за Йордан Минев от Ботев.

83'
  • ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА МЕСКА ОТ БЕРОЕ! Закачката с Йордан Минев, която продължи в хода на целия мач дотук, намери своя горчив завършек. Опитният защитник покоси африканеца с груб шпагат в центъра, а бесният Меска се изпарви и го удари с ръка в лицето. Абсолютно точно отсъждане на съдията, който го отстрани от игра.

83'
  • Греда за Берое! Владимир Гаджев се включи отляво по атаката и центрира от самата аутлиния. При близката греда Боби Цонев изпревари всички и посредством красив плонш нанесе изстрел с глава. Топката обаче намери напречната греда.

81'
  • Втора смяна в Ботев - Густаво Афонсо напусна игра, вместо него Кристиан Добрев.

79'
  • Вутов спокойно можеше да реализира хеттрик! За пореден път беройци се провалиха с гръм и трясък при разиграването в собствената половина. Цветков подаде към Минчев, който бе изенадан от Балтанов, а отскочилата топка изпрати Вутов отново сам срещу вратаря. Нападателят подбра търпеливо мига си за изстрел, а рефлексът на Перниш извади кълбото над гредата.

79'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ - 4:1! Защитата на Берое не спира с подаръците, а домакините с радост се възползват! Гостите разиграваха около централния кръг, когато топката се озова у Камен Хаджиев. Той се подхлъзна и падна след овладяването ѝ, а Вутов я пое и директно се устреми напред. Макар да бе застигнат от двама съперникови играчи, нападателят намери начин да стреля под плонжа на Перниш в долния ляв ъгъл.

77'
  • Медицинска помощ за Йордан Минев от Ботев, който явно стъпи накриво при един спринт да покрие Меска.

76'
  • Поредна контраатака за Ботев. Афонсо получи топката отляво и демонстрира страхотна скорост. Бразилецът успя да подмине Бандаловски в наказателното поле, а бранителят все пак го изтласка към аутлинията. Затова и изстрелът на Афонсо от малък ъгъл профуча високо над гредата.

74'
  • Първа смяна в Ботев - Васил Шопов седна на пейката, вместо него Лъчезар Балтанов.

67'
  • Последна смяна в Берое - Мартин Райнов напусна игра, вместо него Алфредо Мартинс. Всичко или нищо за Берое оттук до края.

66'
  • Пробойна след пробойна в отбраната на Берое! Джонатан Перейра се включи отдясно и опита центриране към включилия се на скорост Вутов. Топката прехвърли нападателя, но зад гърба му Бандаловски "услужливо" я предостави с изключително лошо спиране. Перниш следеше ситуацията и решително излезе напред, което му позволи да парира изстрела на Вутов.

60'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ - 3:1! Тук прошка няма след непростима грешка на Александър Цветков. Гостите разиграха топката с помощта на вратаря си, а когато Перниш даде пас за Цветков, националът си поведе твърде дълго. Серкан Юсеин дотича и отне, след което изведе на празна врата Густаво Афонсо, който направи сериозен опит да скъса мрежата.

56'
  • Отлична контраатака за Ботев, Неделев даде пас в дълбочина за Антонио Вутов, който се затича и изпревари вратаря Перниш за топката. Играчът на "жълто-черните" обаче не осъществи търсения контакт и топката излезе доста далеч в аут.

55'
  • Неприятен сблъсък между Джонатан Перейра и Матеус Леони. Играчът на Берое се изправи първи, докато Перейра имаше нужда от появата на медицинския екип. Все пак десният бек на Ботев е на крака.

48'
  • Смяна на полувремето в Берое, втора за гостите - Иван Минчев зае мястото на Бригидо.

46'
  • Нов страхотен извеждащ пас от Неделев, този път за Васил Шопов, който се вклини отдясно в наказателното поле. В последния миг изстрелът на атакуващия халф беше блокиран от Хаджиев.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Берое подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+3'
  • Пряк свободен удар за Ботев Пд отляво по атаката. Тодор Неделев опита балонно центриране, което като че ли се первърна в удар. Перниш се презастрахова и изби в ъглов удар.

45+2'
  • Жълт картон за Иван Бандаловски от Берое.

45+1'
  • 1 минута добавено време.

• Жълт картон за Густаво Афонсо от Ботев Пд.

42'
  • Медицинска помощ за Антонио Вутов, който удари главата си в тази на Мартин Райнов при битка за висока топка.

41'
  • ГОЛ ЗА БЕРОЕ - 2:1! Екшънът продължава, Мартин Камбуров с 11-и гол през сезона! Рубен Бригидо извлече максимума от неразбирателството между Кристиан Димитров и Перейра, които опитаха да пресекат извеждащото подаване към португалеца. Двамата играчи на Ботев се сблъскаха, а топката продължи движението си. Бригидо изскочи на стрелкова позиция и Кайзер отрази първоначалния му шут. Крилото на Берое първи стигна до отскочилата топка и от самата аутлиния даде успореден пас за непокрития Камбуров.

34'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 2:0! Антонио Вутов е точен! Тодор Неделев отново беше архитектът, като с изумителен висок пас изведе Серкан Юсеин между централните бранители. Халфът абсолютно неегоистично пусна топката встрани към непокрития Вутов, който вкара на празна врата. Тотален шок за гостите.

32'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ ПЛОВДИВ - 1:0! Кристиан Димитров бележи втория си гол за сезона! Домакините получиха пряк свободен удар в половината на Берое. Неделев залъга, че ще изсипва кълбото към наказателното поле, а с пас по тревата намери Густаво Афонсо отляво. Той центрира към близката греда, където Кристиан Димитров надскочи Хаджиев и отблизо с глава разстреля вратаря.

30'
  • Нещо една идея по-интересно от Берое. Играчите на Александър Томаш развиха хубава постепенна атака, при която Мартин Камбуров се изтегли по-назад, за да участва в разиграването. То насочи топката наляво към Бригидо, който опита центриране за набралия скорост Меска. Топката се оказа твърде висока за изскочилия сам срещу вратаря гвинеец.

28'
  • Мачът определено се поукроти в последните няколко минути. Берое успя да изтласка играта малко по-напред, а като че ли и пресата на Ботев вече няма същата интензивност.

• Жълт картон за Рубен Бригидо от Берое.

14'
  • Принудителна смяна за Берое - Георги Ангелов очевидно не е в състояние да продължи. Така на терена се появи Владимир Гаджев, а Александър Цветков се изтегли до Камен Хаджиев в центъра на отбраната.

14'
  • Спасяване на Кайзер! Борислав Цонев открадна топката в близост до наказателното поле, а тя попадна у Меска. Тъмнокожият футболист напредна и от границата стреля към долния ляв ъгъл. С хубав плонж Кайзер боксира в корнер.