• КРАЙ НА МАЧА! Ботев е новият носител на Купата!

• Жълт картон за Иван Чворович от Ботев.

90+5'
  • Инфарктна ситуация за Ботев, но Кешеру пропуска! Вандерсон достави чудесно центриране за непокрития в наказателното поле Кешеру. Румънецът стреля с глава в търсене на долния десен ъгъл, а топката премина агонозиращо близо покрай гредата.

90+4'
  • Втори жълт картон за Фернандо Виана от Ботев! Пловдивчани ще доиграят мача с 10 души.

90+2'
  • 4 минути продължение на срещата.

• Още една чиста ситуация за Лудогорец и пак Чворович спасява! Натанаел опита центриране отляво, което Цветомир Панов опита да изчисти с глава. Вместо това топката тръгна към далечната греда при оставения напълно сам Кешеру. Румънецът опита да засече на свой ред с глава, ала Чворович пристъпи навреме и парира.

88'
  • Жълт картон за Фернандо Виана от Ботев.

87'
  • Страхотно спасяване на Чворович! Кишада с много умел пас по тревата намери Кафу отдясно в наказателното поле. Нападателят шутира веднага по диагонала, а Чворович отби, след което защитник изрита надалеч.

85'
  • Последна смяна в Ботев - Крум Стоянов се запъти към скамейката, Серкан Юсеин влезе в игра за заключителните минути.

84'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:2! Резервата Кешеру намалява резултата! Защитата на Ботев не се справи добре при ъгловия удар, а Моци с глава свали към Кешеру. На метър пред вратарското поле нападателят се обърна и с интересно воле прати топката в долния десен ъгъл.

80'
  • Жълт картон за Жуниор Кишада от Лудогорец след уникално зле скалъпена симулация в наказателното поле на Ботев.

75'
  • Втора смяна в Ботев - Омар Косоко напуска под аплодисментите на публиката, Фелипе Бризола ще заеме мястото му зад нападателя.

70'
  • Шанс за Лудогорец след ъглов удар, изстрелът на Паломино с глава премина над гредата.

67'
  • Последна смяна в Лудогорец - Марселиньо отстъпи мястото си на Абел Анисе.

67'
  • Първа смяна в Ботев - Антонио Вутов напусна играта, вместо него Фернандо Виана.

64'
  • Втора смяна в Лудогорец - Густаво Кампаняро сяда на пейката, вместо него Жуниор Кишада.

55'
  • Първа смяна в Лудогорец - Върджил Мисиджан напусна игра, вместо него Клаудиу Кешеру.

55'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 0:2! "Жълто-черните" фенове са в екстаз след гола на Антонио Вутов! Омар Косоко получи отдясно и без да се бави много центрира към наказателното поле. Антонио Вутов изникна зад гърба на Моци и засече покрай Ренан.

52'
  • Жълт картон за Антонио Вутов от Ботев след фаул срещу Кампаняро.

50'
  • Страхотно спасяване на Иван Чворович! Лудогорец стартира с продължителна атака, при която защитниците на Ботев блокираха шут на Марселиньо. Кампаняро взе топката и с пета чукна към Мисиджан. Холандецът нагласи на десния си крак и стреля фалцово към далечния горен ъгъл, а Чворович с една ръка изби над гредата.

49'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ. Ботев води с 1:0 срещу Лудогорец на почивката.

45+2'
  • 1 минута добавено време към първата част.

• Жълт картон за Омар Косоко от Ботев!

44'
  • Мачът беше прекъснат за кратко, тъй като десетки привърженици на Ботев от сектор Б на Националния стадион нахлуха на пистата след отбелязването на попадението.

44'
  • ГОЛ ЗА БОТЕВ - 0:1! Омар Косоко наказа Лудогорец! Поредното подценяване струва скъпо на Лудогорец. Една рикоширала в Неделев топката прелетя над Паломино отдясно по атаката и Вутов я укроти в пеналта. Той спря и върна назад за Балтанов, който продължи още по-вляво за Косоко. Нападателят овладя и стреля с външен фалц право в долния ляв ъгъл на вратата.

44'
  • Греда за Ботев! Лош пас на Дяков назад към Паломино бе прихванат от Неделев. Техничарят изчака пред пеналта и пусна идеален пас за Лъчо Балтанов. Капитанът укроти на около 8-9 метра пред вратата и стреля по диагонала с десния крак, като улучи основата на страничната греда.

36'
  • Първият жълт картон в мача е за Козмин Моци от Лудогорец. Румънецът влезе рисковано в краката на Антонио Вутов и закономерно стана първият декориран футболист.

25'
  • Натиск на Лудогорец в последните минути. Кафу веднъж се размина да улучи топката около точката на дузпата, а после добро центриране на Мисиджан отляво завърши без никой от съотборниците му да отправи шут.

• Много лош пропуск на Антонио Вутов! Защитата на Лудогорец "заспа" при фаул в централната зона на терена. Балтанов веднага хвърли пас напред към Вутов, който получи на редовна позиция. Бившият играч на Левски бе абсолютно сам отляво и опита шут по диагонала, който обаче прелетя силно встрани от целта.

17'
  • Устно предупреждение за Сисиньо, който си позволи гневна реакция срещу рефера Никола Попов, когато послединят отсъди нарушение в ущърб на футболиста в зелен екип.

15'
  • Кафу вкара топката в мрежата на Ботев, но голът бе отменен заради засада. И съвсем правилно. Дяков копна елегантно над защитниците на Ботев, а Кафу без да обработва прехвърли вратаря и отбеляза. Бразилската звезда на Лудогорец обаче беше поне метър и половина в засада при паса.

7'
  • Балтанов намери начин да "си върне" на Кампаняро. Капитанът на Ботев извърши нарушение срещу бразилеца с остър шпагат, който реферът Никола Попов реши да не санкционира с картон толкова рано в срещата.

6'
  • Първа опасна атака в мача и тя е за Ботев! Защитата на Лудогорец подцени ситуацията с Косоко отдясно, който отне в половината на съперника и се спусна напред. Той финтира Моци край границата на пеналта, но след това не успя да отпарви точен удар от труден ъгъл. Топката прелетя високо над вратата.

3'
  • Тежко единоборство между Балтанов и Густаво Кампаняро още в самото начало. Капитанът на Ботев изпита видима болка, но се изправи и продължи играта.

1'
  • НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за Ботев Пловдив.

• Преди началото на срещата двата отбора се събраха около централния кръг, за да почетат с минута мълчание жертвите от бомбения атентат в Манчестър, където 22 души бяха убити е над 90 ранени.