• КРАЙ НА МАЧА. Славия взе победа с 1:0 срещу Етър преди реванша в плейофа за 7-ото място.

90+4'
  • ГРЕДА ЗА ЕТЪР! Малшанс за гостите! Защитата на Славия реагира лошо на една изсипана топка, която Милчо Ангелов с глава остави в наказателното поле. Там Томбак и Влади Узунов си попречиха един друг при изчистването, което отвори шанс пред Румен Руменов да стреля по диагонала. Халфът го стори силно и точно по земята, а Петков докосна кълбото дотолкова, че то да се отбие в десния стълб.

90+3'
  • Последна смяна за Славия - теренът напусна Георги Йомов, авторът на единствения гол. Вместо него Димитър Стоянов.

90+2'
  • Още една намеса на Петков! Флорент Боджадж спечели високата топка и с глава я отклони вдясно за Милчо Ангелов. Резервата я стигна в наказателното поле и от безнадежден ъгъл отправи точен шут в тялото на Петков.

90+1'
  • Жълт картон за Георги Петков от Славия за оспорване на съдийско решение.

88'
  • Спасяване от Георги Петков! Защитата на Славия "заспа" при центриране от корнер, а рикошет в заищитник на Славия отведе топката към Даниел Младенов във вратарското поле. От упор опитният нападател стреля по диагонала, а Петков се хвърли и парира.

88'
  • Втора смяна в Славия - Радослав Кирилов напусна, вместо него Преслав Петров.

85'
  • Впечатляващо изпълнена атака от Славия и невероятен, невероятен пропуск на Чунчуков! Именно таранът започна комбинацията с пас за Йомов, който пусна навътре към Тасевски. Македонецът с първото си докосване плъзна топката покрай Венци Василев и изведе Чунчуков на скорост съвсем сам срещу вратата. "Деветката" реши да завърша ефектно с външен фалц, който обаче отведе топката нечувано далеч от целта.

83'
  • Втора смяна в Етър - Милчо Ангелов влезе за сметка на Аласана Мане. Етър ще опита да заиграе много по-офанзивно в оставащите минути.

79'
  • Първа смяна в Етър - Велко Батрович напусна, вместо него Иван Стоянов.

79'
  • Проблеми за Ертан Томбак след единоборство с Батрович. 20-годишният се държи да лявото коляно, но след оказване на медицинска помощ ще се завърне на терена.

78'
  • Поизнеревният от развоя на мача Батрович влезе с много тежък шпагат в краката на Тасевски. Когато съдията го санкционира, черногорецът изрази бурно несъгласието си. Той може да се чувства късметлия, че се размина без жълт картон.

75'
  • Пряк свободен удан за Славия на около 30-32 метра от вратата. Йомов чукна топката за Влади Узунов, който не успя да покаже нито силата, нито точността на своя изстрел. Топката излезе в аут.

74'
  • Боджадж използва тялото си, за да съхрани топката в наказателното поле, а поради липса на по-добри опции с пас я извади към Аласана Мане. Той опита шут от около 21 метра, който среща тялото на играч в бял екип.

68'
  • Първа смяна в Славия - Славчо Шоколаров с леко накуцване напусна игра, вместо него 35-годишният Дарко Тасевски.

64'
  • Опасна атака на Славия беше спряна със засада от страничния съдия, който определено сбърка. Аласана Мане покриваше пренеслия се отдясно Узунов, който разразнено махна с ръка на сигнала от арбитъра.

59'
  • Етър продължава да владее топката в по-големи периоди от срещата, ала има много трудности с разбиването на дефанзивния вал срещу себе си. Все по-често халфовете на гостите опитват да търсят пасове зад гърба на защитниците в бели екипи, които дотук са почти безгрешни.

• Медицинска помощ за вратаря на Етър Христо Иванов, който се сблъска с Давид Муньос при един корнер за "белите". Повиканият в националния тим страж падна много болезнено върху дясната си ръка.

48'
  • Решителна намеса на Крум Стоянов в защита! Славия имаше тъч отляво и топката беше подадена към Узунов. Той се обърна рязко и центрира по земя, тъкмо когато Йомов се стрелна към вратарското поле, за да засича. В сетния миг Стоянов се хвърли на шпагат и изби в корнер.

47'
  • Претенции от Даниел Младенов за игра с ръка на Муньос в наказателното поле на Славия. Бранителят на "белите" се хвърли на шпагат, за да спре центрирането. То се удари първо в крака му, а след това и в намиращата се зад тялото ръка. Съдията прецени, че няма основания за наказателен удар.

47'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Отборът на Етър поднови играта от центъра. Без смени в двата състава на този етап.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ.

45+1'
  • ГОЛ ЗА СЛАВИЯ - 1:0! Георги Йомов отбеляза въпреки намесата на вратаря! Отборът на Етър загуби топката около централния кръг и това създаде отлични предпоставки за контраатака. Ради Киролов овладя отляво и напредна, след което опита успореден пас по тревата зад гърба на защитата. Топката се отклони от Гълъбов, затова вместо към Чунчуков тя стигна до другия край на пеналта, където Йомов надбяга Яни Пехливанов. Крилото шутира по диагонала, а Христо Иванов сложи крак на пътя на изстрела, който все пак се оплете в мрежата.

45+1'
  • 1 минута добавено време към първата част.

• Георги Йомов се измъкна по десния фланг и получи топката зад гърба на "виолетовата" отбрана. Юношата на Левски опита ниско центриране към Чунчуков, който беше в добра позиция, ала крачка-две не стигнаха на нападателя. Вратарят Христо Иванов излезе и улови.

44'
  • Аласана Мане центрира от ъглов удар, отсъден отляво по атаката на Етър. Пламен Гълъбов спечели въздушния дуел и нанесе точен изстрел с глава. На изпълнението му липсваше сила и Георги Петков направи рутинна намеса.

43'
  • Красиво двойно подаване между Боджадж и Батрович в наказателното поле. Комбинацията позволи на 25-годишния черногорец да шутира от около 12 метра, ала с по-слабия му ляв крак. Шутът се изтъркаля в аут.

42'
  • Славчо Шоколаров с опортюнистично изпълнение от 32-33 метра. Изстрелът беше точен, но не и достатъчно силен. Лесно улавяне за Христо Иванов.

36'
  • Славия не успя да разиграе чудесна възможност. Чунчуков се измъкна отляво и нахлу в наказателното поле. Нападателят даде успореден пас с външен фалц, който мина покрай няколко играча на Етър, за да стигне до Йомов. Той обаче не си спря топката по най-добрия начин, а при последвалия опит за дрибъл изкара кълбото в аут.

28'
  • Изстрел от Даниел Младенов! Опитният нападател очакваше паса пред наказателното поле и получи твърде много пространство. Младенов стреля с по-силния си десен крак, а топката мина на около метър над гредата.

26'
  • Ъглов удар за Славия отляво по атаката. Владислав Узунов центрира нелошо, а защитник във виолетов екип отклони топката, която продължи движението си в наказателното поле. Така тя се озова у Карабельов, който я овладя и нанесе шут от около 11-12 метра. Изпълнението беше много неточно.

20'
  • Интересно изпълнение от Дани Младенов! Нападателят на "болярите" получи високо подаване отдясно в наказателното поле, малко след ъгъла. Той остави топката да тупне и нанесе воле над приближаващия се Велковски. Топката описа коварна парабола, като премина на не повече от метър покрай далечната греда зад Георги Петков.

16'
  • Етър изнесе играта в предни позиции, като наложи надмощие в центъра на терена. "Белите" дотук се ориентират към по-директен футбол на контраатаки.

• Първи шанс за Етър! Гостите разиграха заучено от ъглов удар отляво, при който Боджадж се изнесе към близката греда и с пета отклони към Батрович. Крилото опита да стреля веднъж, после втори път, като бранител на Славия самопожертвователно се хвърли на пътя на топката. Играчите в бяло се измъкнаха сухи от тази ситуация, за която определено не бяха подготвени.

10'
  • ГРЕДА ЗА СЛАВИЯ! Какъв късмет за домакините! Владислав Узунов изпълни ъглов удар отляво по атаката на "белите", а на близката греда Давид Муньос отклони с глава към другия край на вратарското поле. Там Георги Йомов беше абсолютно непокрит, след като вратарят не излезе, и от упор нацели страничната греда.