• КРАЙ НА МАЧА

90+3'
  • Втора смяна в Лудогорец - Ерол Дост замени Кишада.

90+1'
  • 2 минути добавено време към срещата.

90+1'
  • Първа смяна в Лудогорец - Алекс Василев замени Кампаняро, който падна неприятно на тревата и от Лудогорец решиха да не рискуват.

89'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:4! Кишада слага точка на спора. Изключително нелеп гол, който стана след тъч за Витоша. Топката бе хвърлена към Христозов, който я тръгна да я гони назад към вратата си, след което загуби равновесие. Кишада само това и чакаше - взе кълбото, устреми се напред и технично по тревата стреля покрай вратаря.

85'
  • Изумителна грешка на съдиите, които спряха потенциално голова атака на Лудогорец с абсурдна засада! Витоша загуби топката в центъра на терена,а Жоао Пауло без да се бави много пусна вляво за набралия скорост Мисиджан. Изнесеният почти до центъра Йордан Върбанов застина на място в нелеп опит да остави холандеца в засада. Макар крилото на разградчани да бе поне с метър в редовна позиция, асистент съдията по някаква причина размаха високо флага си.

81'
  • Последна смяна във Витоша - Михаил Петров напусна игра, вместо него Даниел Пеев.

80'
  • Жълт картон и за Кишада от Лудогорец като участник в разпрата.

74'
  • Жълт картон за Върбанов от Витоша, който се конфронтира с Кишада.

74'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:3! Кампаняро изведе шампионите напред! Мисиджан получи отляво по атаката и този път се оказа срещу 37-годишния Върбанов. За холандеца не бе проблем да надвие ветерана с чиста скорост, след което влезе в наказателното поле и центрира полувисоко към включилия се от задна позиция Кампаняро. Халфът с атрактивен шут насочи топката до лявата греда.

73'
  • Жълт картон за Румен Гьонов от Витоша.

71'
  • Шанс пред Долапчиев за хеттрик! Нападателят с лекота финтира съперников играч и нанесе техничен шут с вътрешен фалц по посока на долния десен ъгъл. Ренан не помръдна и само изгледа как топката прелетя опасно близо в аут.

68'
  • Пряк свободен удар за Витоша. Ивайло Лазаров завъртя добре към Пол Отофе, който някак се пребори за топката между двама съперници, но не успя да я насочи в очертанията на вратата.

65'
  • Втора смяна във Витоша - Тодор Гочев заменя поуморения Илиян Попов.

64'
  • Сисиньо извади топката от наказателното поле на Витоша към дъгата, където Лукас Саша стреля от движение. Много неточно покрай десния стълб.

60'
  • Първа смяна във Витоша - Стефан Христов седна на пейката, вместо него младият Китан Василев.

57'
  • Голям пропуск на Кишада! Витоша почва да се задъхва под напора на Лудогорец. Илиян Попов сбърка пас в собствената си половина, а Дяков пое топката и се устреми към дъгата. Капитанът с тънък пас изведе Кишада фронтално срещу вратата. От около 12 метра нападателят обаче стреля встрани покрай десния стълб.

57'
  • Много добра атака на Лудогорец. Сисиньо укроти дълго подаване на гърди отдясно в пеналта и върна назад към Жоао Пауло, който стреля много силно. Николай Христозов самопожертвователно постави тялото си и блокира изстрела.

53'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Лудогорец поднови играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+1'
  • Невероятен пропуск на Мисиджан! Кишада овладя топката в наказателното поле и завъртя умело Йордан Върбанов, след което стреля мощно по диагонала от 11-12 метра. Християн Василев боксира встрани, а Мисиджан пробва добавка към опразнената врата. Изстрелът на холандеца обаче пое към небесата, а и Румен Гьонов го затрудни доста.

39'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 2:2! Моци бе точен от дузпата! Румънският защитник стреля много силно и точно в долния ляв ъгъл. Василев усети посоката, но нямаше особени шансове да отрази.

38'
  • ДУЗПА ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Секунди след втория гол на Долапчиев вратарят Християн Василев извърши огромна глупост! По някаква причина той напусна голлинията си, за да попречи на Мисиджан да овладее отляво в наказателното поле. Проявата му беше толкова лоша, че стражът не остави особен избор на съдията.

37'
  • ГОЛ ЗА ВИТОША - 2:1! И отново Долапчиев! Михаил Петров заслужава само аплодисменти за извеждащия си пас над бранителите на Лудогорец, а Пол Отофе преотсътпи на Долапчиев да стреля по диагонала. Нападателят го направи с атрактивно воле, с което щеше да скъса мрежата зад Ренан дос Сантос.

36'
  • Жълт картон и за Илиян Попов от Витоша, който влезе твърде агресивно в краката на Кишада.

35'
  • Жълт картон за Сисиньо от Лудогорец, който фаулира в гръб Илиян Попов.

34'
  • Никак нелош шанс за Витоша! Защитниците на Лудогорец не се представиха убедително при центриране от корнер, което пое направо към точката на дузпата и прехвърли не един и двама играчи на гостите. Отофе Пол веднага пробва шут от въздуха, но не улучи добре кълбото и то стана лесна плячка за Ренан.

29'
  • Жълт картон за Натанаел от Лудогорец, който вдигна опасно крака си, за да атакува една висока топка.

26'
  • Далечен шут на Кишада от около 23-24 метра, право в ръцете на Християн Василев.

24'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 1:1! Върджил Мисиджан изравни за шампионите! Лукас Саша започна атаката отдясно и комбинира добре със Сисиньо, който го изведе на позиция за центриране. Саша се справи по брилянтен начин със задачата да достави топката за Мисиджан при далечната греда, а холандецът нямаше трудности да разстреля Християн Василев.

12'
  • ГОЛ ЗА ВИТОША - 1:0! Григор Долапчиев наказа Лудогорец още в самото начало! Румен Гьонов се включи по чудесен начин отдясно и сервира топката за Долапчиев, който се промуши между защитниците и я плъзна под плонжа на Ренан.