1 : 2

• 45’ Ивайло Лазаров
  • 30’ Васил Шопов
  • 60’ Васил Шопов
  • КРАЙ НА МАЧА. Дунав спечели с 2:1 като гост на Витоша в 21-ия кръг на Първа лига.

90+4'
  • Жълт картон за Насим Зитуни от Дунав.

90+3'
  • Какъв пропуск на Мухамаду Н'Диайе! Хвърлилият се отчаяно в атака тим на Витоша позволи на сенегалецът да получи съвсем сам в половината на домакините и да пробяга с топка в крака цялото пространство до вратата. Накрая обаче тъмнокожият футболист се засуети и нанесе зле пласиран шут, отразен от Михаил Иванов.

90+3'
  • Шанс пред Григор Долапчиев, който се размина с топката! Михаил Петров се спусна отдясно по атаката за Витоша и центрира чудесноо към нападателя, който реши да влага много сила в изстрела с глава и така не улучи топката от чиста позиция.

90'
  • 3 минути добавено време към мача.

• Шанс за Витоша. Пеев комбинира добре с влезлия преди малко Христов, който се обърна и стреля от дъгата. Топката рикошира в Патев и премина на метър встрани от целта, за да излезе в корнер.

86'
  • Първата смяна във Витоша се случи чак сега. Стефан Христов влезе на мястото на Ивайло Лазаров.

83'
  • Последна смяна за Дунав - дебют и за друг от новите в лицето на Мухамаду Н'Диайе. Той замени героят Васил Шопов.

82'
  • Втора смяна в Дунав - Нисам Зитуни също записва дебют за гостите. Той зае мястото на Юли Ненов.

64'
  • ГОЛ ЗА ДУНАВ - 1:2! Отново Васил Шопов и отново след пряк свободен удар! Този път атакуващият халф на русенци търсеше именно това - изстрел над зле подредената стена на Витоша. Изстрелът не бе от най-силните и все пак Михаил Иванов нямаше какво да стори.

60'
  • Жълт картон за Радко Мутафчийски от Витоша, който можеше да бъде спокойно и с друг цвят. Бранителят, като последен в защита, повали Луис да Силва пред наказателното поле, но реферът прецени, че така не е отнета очевидна възможност за отбелязване на гол.

59'
  • ГРЕДА ЗА ВИТОША! При последвалия корнер "бистришките тигри" бяха дори по-близо до гола. Кристиян Узунов засече много добре центрирането на Пеев и нанесе параболичен шут, който елиминира Луков, но пък кацна върху напречната греда.

57'
  • Страхотно спасяване на Мартин Луков! Даниел Пеев изпълни пряк свободен удар на около 23-24 метра от вратата и Луков с върха на пръстите попречи на топката да влезе в горния десен ъгъл.

56'
  • Първа смяна в Дунав, извършена още на почивката. Димитър Георгиев отстъпи мястото си, за да може новото попълнение Луис да Силва да запише дебют.

46'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Домакините подновиха играта от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • ГОЛ ЗА ВИТОША - 1:1! Ивайло Лазаров изравни. Петко Цанков успя да центрира по земята от трудна позиция по десния фланг, а тежкият терен попречи на Даниел Пеев, както и на двама защитници на Дунав да отиграят качествено. Така топката отиде право у Ивайло Лазаров, който от 8-9 метра фронтално срещу вратата не нанесе най-прецизният възможен шут, но вкара достатъчно сила в изпълнението си, за да преодолее Михаил Иванов.

45'
  • Витоша изпусна най-добрия си шанс дотук! Даниел Пеев изпълни корнер отляво по атаката и с точно центриране намери капитана Христозов пред вратарското поле. Защитникът нанесе изстрел с глава, който прелетя на десетина сантиметра от левия стълб. Вратарят Мартин Луков нямаше да може да се намеси, ако изстрелът беше в очертанията на вратата.

42'
  • Ъглов удар за Дунав отляво по атаката. Шопов центрира към близката греда, където Мартин Ковачев изскочи непокрит и опита диагонален изстрел с глава. Топката премина на метър встрани от далечния долен ъгъл.

39'
  • Нелоша възможност пред Витоша, макар и приключила без удар. Даниел Пеев получи в близост до дъгата и опита извеждащо подаване. Топката рикошира в защитник на Дунав и така отиде на пътя на Ивайло Лазаров. Той обаче бе пресрещнат от Мартин Ковачев и вратаря Мартин Луков, които с дружни усилия изчистиха в корнер.

36'
  • ГОЛ ЗА ДУНАВ - 0:1! С известна доза късмет Васил Шопов открива резултата. Русенци получиха нарушение отляво по атака и в близост до наказателното поле. Шопов изпълни фалцово над стената с идеята да търси съотборник, а топката премина през купа от тела без никой да я закачи и спря в долния ляв ъгъл зад отчаяния Михаил Иванов.

30'
  • Жълт картон за Лъчезар Котев от Витоша, който задържа за фланелката капитана на Дунав Диян Димов.

29'
  • Христо Попадийн проби по десния фланг на атаката за Дунав и центрира. Юли Ненов пребори пазача си, но изстрелът му с глава беше отчайващ.

28'
  • Вторият опит за изстрел в мача и първи за домакините. Григор Долапчиев опита късмета си от дистанция, като изпрати топката високо, високо над целта.

27'
  • Вече 20 минути от началото на срещата и все още нищо забележително. Времето се влошава все повече с всяка изминала минута, като дъждът бавно преминава в сняг.

• Нищо запомнящо се през първите 8-9 минути. Играта често бе прекъсвана заради нарушения, като действията се водят предимно около централния кръг.

• Непосредствено преди началото на мача феновете и футболистите на терена почетоха с минута мълчание паметта на починалия днес Павел Панов.

• НАЧАЛО НА МАЧА. Първият удар по топката е за гостите от Русе.

• Стадион: Витоша
    Рефер: Волен Чинков
    Излъчва: Diema Sport