FT

1 : 1

• 61’ Мартин Райнов
  • 57’ Марселиньо
  • КРАЙ НА МАЧА. Берое заслужено взе точка срещу шампиона Лудогорец след 1:1 в Стара Загора.

90+3'
  • Тази грешка без малко да струва скъпо на Берое! Получилият удар в крака си преди малко Иван Бандаловски изтърва Мисиджан пред вратаркското поле, а холандецът овладя и стреля. Бандаловски все пак възстанови позиция, а топката отскочи от него и попадна право в ръцете на Перниш. Рикошетът можеше да бъде далеч по-коварен за вратаря.

90'
  • Последна смяна за Берое - Мартин Камбуров обира овациите, докато излиза, а мястото му зае Георги Ангелов.

83'
  • Последна смяна за Лудогорец - Якуб Швиерчок седна на пейката, вместо него Клаудиу Кешеру.

76'
  • Втора смяна в Берое - Рубен Бригидо влезе в игра за сметка на Иван Минчев.

75'
  • Късмет за Берое и малшанс за Швиерчок! Полякът овладя пред дъгата и няка се освободи от двама съперници, за да нанесе отсечен шут по диагонала. Перниш се хвърли, но нямаше какво да направи, ако топката бе попаднала в очертанията на вратата.

75'
  • Какъв шут от пряк свободен удар на Швиерчок! Централният нападател не трепна, когато трябваше да изпълни фаул от над 30 метра. Полякът завъртя коварно и с много сила топката към горния десен ъгъл, а Перниш не рискува и боксира в горнер.

74'
  • Шут от дистанция на Жоао Пауло, без проблеми за Перниш, който падна на колене и улови.

72'
  • Животоспасяваща намеса на Ренан! Вандерсон Коста от Берое показа самочувствие и сам си отвори коридор за стрелба от около 22 метра. Бразилецът нанесе фалцов шут към горния десен ъгъл, а вратарят на Лудогорец отрази с ефектен плонж.

70'
  • Втора смяна в Лудогорец - дебют за Антон Недялков в Първа лига. Бившият ас на ЦСКА замени Натанаел.

68'
  • Жълт картон за Якуб Швиерчок от Лудогорец.

68'
  • Първа смяна в Берое - Меска напусна видимо поуморен, вместо него Вандерсон Коста.

65'
  • ГОЛ ЗА БЕРОЕ - 1:1! Каква тупалка на Райнов! Защитата на Лудогорец не изчисти добре кълбото и то попадна у Александър Цветков пред дъгата. Опитният халф веднага опита шут, който беше париран. Това обаче само заложи кълбото за втори опит и капитанът Мартин Райнов сътвори наистина топовен изстрел, който влетя с огромна скорост до десния стълб. Никакъв шанс за Ренан.

61'
  • Първа смяна в Лудогорец - голмайсторът Марселиньо напусна игра, вместо него титулярният капитан Съни Дяков.

59'
  • ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ - 0:1! Този път Марселиньо не показа милост! Мисиджан овладя дълъг пас отдясно на ръба на засадата и изчака включването на Сисиньо зад гърба си. Чевръстият бразилец получи и нахлу с топката в пеналта, където интелигентно върна по земя пред вратарското поле, а непокритият Марселиньо опъна мрежата с плътен шут.

57'
  • Отново защитата на Лудогорец се пропука, но Минчев не успя да нанесе по-хубав шут! Берое изпълни тъч отляво по атаката, а Камбуров с присъствието си вся смут и бранителите на шмампионите не успяха да изчистят. Тупкащата топка стигна до Минчев, който от точката на дузпата реагира достатъчно бързо, за да стреля от воле.

56'
  • Никак нелоша атака на Берое, главно заради добрата работа на Цонев отляво. Халфът на домакините наглед беше затворен от Сисиньо до аутлинията, но намери начин да центрира меко към далечната греда. Там Меска надскочи Натанаел в опит да отиграе с глава, но позицията беше трудна, а кълбото удари гвинееца в гърдите и излезе в аут.

53'
  • Пряк свободен удар за Лудогорец на немалко разстояние от вратата, може би 27-28 метра. Жоао Пауло все пака пробва късмета си, за негово съжаление изстрелът не проби стената.

48'
  • НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ. Играчите на Лудогорец подновиха мача от центъра.

46'
  • КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45+2'
  • Жълт картон за Александър Цветков от Берое.

45+1'
  • Жълт картон за Марселиньо от Лудогорец.

45'
  • Още една удивителна намеса на Перниш! Последвалият корнер доведе до нови неприятности за домакините. Форстър се извиси на първа греда и с глава продължи движението на топката зад гърба си. Там Марселиньо от 6-7 метра опита странична ножица и стреля точно, но стражът на Берое спря топката пред голлинията.

43'
  • Първо решително спасяване от Перниш! Марселиньо с чудесен пас в коридор изведе Жоао Пауло на скорост отдясно. Нападателят поведе веднъж, а след това нанесе много силен шут към долния десен ъгъл. Вратарят на Берое се разтегна и изби с една ръка. Корнер за Лудогорец.

43'
  • УБИЙСТВЕН ПРОПУСК НА МЕСКА! Голяма грешка на Рафаел Форстър, който получи неудобен пас от Кампаняро. Бранителят пробва да върне назад към вратаря, но го стори твърде само, а дотичалият Меска пое кълбото. Излизането на Ренан бе от решаващо значение, тъй като с крак успя да парира отблизо удара. Само корнер за Берое.

39'
  • Невероятен шанс пред Берое, който отлетя безвъзвратно! Центрирането от пряк свободен удар не показа вратаря Ренан в най-добрата му светлина. Бразилецът излезе на близката греда, за да боксира, ала демонстрира тотална липса на ориентация. Мартин Райнов го изпревари и успя да стреля с глава, а като по чудо топката премина от грешната страна на левия стълб.

37'
  • Жълт картон за Натанаел от Лудогорец.

36'
  • В последните минути няма запомнящи се ситуации на терена, но страстта е налице. Определено и двата отбора са настроени за битка.

• Първи шанс за Лудогорец! Пряк свободен удар за шампионите, на около 21-22 метра фронтално срещу вратата. Марселиньо реши да шутира със сила към вратарския ъгъл, а кълбото профуча на сантиметри покрай лявата греда.

23'
  • Опасно включване на Сисиньо по десния фланг на Лудогорец доведе до неразбирателство между вратаря Перниш и Ерол Алкан. Защитникът не се ориентира, че съотборникът му може да улови и излишно изчисти центрирането на Сисиньо в корнер.

20'
  • Първи жълт картон в мача, той отиде на сметката на Меска от Берое.

19'
  • Какъв пропуск на Цонев! Домакините отново пробиха през центъра, като Райнов пусна по трева за Камбуров, който със защитник на гърба, елегантно чукна вляво за напълно свободния Цонев. Бившият играч на Левски имаше време да укроти топката и да направи правилна постановка за удара, ала финалният резултат бе диагонален шут, който премина доста, доста далеч от истината.

10'
  • Никак нелоша атака за Лудогорец. Марселиньо, вече губейки равновесие, подаде по тревата към Мисиджан в наказателното поле, а в първия миг холандецът се освободи от Алкан и Бандаловски. Двамата обаче го застигнаха и блокираха, след което нападателят на шампионите падна на тревата, но изобщо не помисли да отправя претенции за дузпа.

6'
  • Греда за Берое! Страхотна атака на Берое през центъра, при която Иван Минчев подаде към Борислав Цонев пред дъгата. "Десетката" на Берое мина покрай шпагата на Сисиньо и нанесе шут от около 14-15 метра, който леко рикошира в хвърлилия се самотвержено Георги Терзиев. Кълбото се повдигна съвсем леко и вместо навести мрежата разтресе сериозно напречната греда.