Астън Вила се наложи с 1:0 над отбора от американската Мейджър Сокър Лийг Чикаго Файър в демонстративен мач.

Единственото попадание вкара Гейбриъл Агбонлахор в 29-ата минута. Той обаче беше контузен в 63-ата минута, когато защитник на американците влезе остро в левия му глезен.

Иначе англичаните създадоха повече положения през цялата среща, но Стивън Айрлънд и Шарл Н'Зогбия пропуснаха доста добри опции за гол.

Малко след попадението на Агбонлахор пък защитник на Файър с глава не успя да насочи топката в мрежата. Треньорът на Чикаго пусна в игра трима европейски ветерани - Арне Фридрих, Патрик Ниярко и Доминик Одуро, както и доста местни момчета, основно от резервите.

Астън Вила пък пусна на терена за радост на местните фенове и две момчета, които са американски граждани и произхождат от региона. Това са вратарят Брад Гудзан и защитникът Ерик Личай, който игра 56 минути.