Челси спечели с 2:1 у дома срещу Уест Бромич Албиън в среща от втория кръг на Висшата лига и записа първа победа под ръководството на Андре Вилаш-Боаш.

Както и в първия кръг, когато оказа сериозна съпротива на Манчестър Юнайтед, но падна с автогол в 81-ата минута, на Стамфорд Бридж Уест Бром също се държа много достойно и резултатът бе 1:1 до 83-ата минута, когато Флоран Малуда успя да пробие защитата на гостите и да донесе успеха сините.

Във втори пореден мач Дидие Дрогба бе оставен на пейката и трябваше да влиза на пожар след почивката, а титулярното нападателно дуо отново бе съставено от Фернандо Торес и Никола Анелка.

Гостите поведоха още в 4-ата минута с Шейн Лонг, а Челси успя да изравни в 53-ата, когато след изстрел на Никола Анелка топката рикошира в бранител и влетя в мрежата на Бен Фостър.

Седем минути преди края Джон Оби Микел проби отдясно и центрира към вратарското поле, където резервата Малуда засече за крайното 2:1 и донесе първи три точки за сезона на сините.