Футболните власти в Италия се заеха да разследват куриозен случай от Серия Б на мача Асколи – Реджина.

Двубоят се игра в събота на стадион Дел Дука и завърши при резултат 1:3 в полза на гостуващия тим на Реджина.

В 14-ата минута играчите на Асколи бележат за 1:0, но гостите спират да играят преди гола, тъй като Карлос Валдес от гостите получава мускулно схващане и чисти топката в тъч. Винченцо Сомезе от домакините обаче не разбира какво става и пробива по крилото, след което Асколи вкарва.

Футболистите на Реджина избухват и правят меле на терена, при което Коща бива изгонен, след като удря Сомезе.

Играчите на Асколи осъзнават грешката си и в името на честната игра оставят колегите си от Реджина да вкарат за 1:1, като дават на Пагано безпрепятствено да стигне до вратата и да вкара в празната мрежа.

Така статуквото на терена се запазва и гостите бият с 3:1, въпреки че са с човек по-малко след изгонването на Коща.

След двубоя треньорът на Асколи Бепи Пилон заяви, че решението да допуснат изравнителни гол е било взето от целия тим и в името на феърплея.

Въпреки тази достойна проява, управниците на футбола на Апенините ще разследват случая. Част от феновете на Асколи пък са гневни на любимците си за постъпката им, тъй като тимът им се бори за оцеляване и тази загуба може да си каже думата в края на сезона.