В мач от квалификациите за Мондиал 2014 в зона Южна Америка аутсайдерът Боливия записа първи успех в кампанията, след като се справи с 3:1 с гостуващия Парагвай.

С победата възпитаниците на Густаво Кинтерос се отлепиха от дъното и вече заемат седмото място с 4 точки. Парагвай е осми също с 4 точки, а последен е Перу с 3 точки.

Натурализираният парагваец Пабло Ескобар реализира два гола за Боливия. Алсидес Пеня откри за домакините в десетата минута с удар от 15 метра, а Ескобар удвои в 70-ата минута след акция от ляво и точен удар от 20 метра.

Съименникът на известния колумбийски наркобарон от близкото минало - Пабло Ескобар, се разписа отново десет минути по-късно, за да направи резултата класически с добавка отблизо. Кристиан Риверос върна едно попадение за гостите в 82-ата минута.