Немският Вердер Бремен ще пристигне в София на 5 август, когато двата отбора ще изиграят приятелски мач помежду си, съобщиха за Гонг от „синия” клуб.

Очаква се Томас Шааф и компания да пристигнат около обяд във вторник, а малко по-късно от Вердер ще дадат пресконференция в хотел „Хилтън”.

Германският гранд ще напусне България в сряда, като ще преспи една нощ в столицата София.

Мачът ще се яви официално представяне на Левски за новия сезон. Преди мача „сините” футболисти ще излязат един по един на терена, като ще бъдат викани от диктора на стадион „Георги Аспарухов”.

На почивката между двете полувремена ще бъде организирана томбола, от която 20 запалянковци на „сините” ще получат екипи на Вердер Бремен.

Междувременно „бременските музиканти” продължават с отличните си резултати в контролите. Снощи тимът на Томас Шааф отвя като гост Ханза Рощок с 5:1.

Този уикенд Вердер ще бъде представен за новия сезон пред своите почитатели. След това клубът от Бундеслигата ще изиграе мач срещу турския Трабзонспор.