Торино успя да победи Рома с 3:1 в първи мач между двата тима от осминафиналите за Купата на Италия.

Въпреки загубата, „вълците” все пак запазват шансовете си да се класират напред в надпреварата, тъй като реваншът ще е на „Стадио Олимпико”.

Днешната среща започна отлично за домакините, които откриха резултата в 12-та минута с гол на Рекоба. Равенството обаче бе възстановено в 45-та минута от Мансини.

Рекоба се оказа кошмара за Рома в този мач, след като в 50-та минута отново даде предната за своя отбор и направи резултата 2:1.

По всичко личеше, че срещата ще завърши при този удобен турнирен резултат за момчетата на Лучано Спалети, когато в 88-та минута Комото заби третото попадение във вратата на гостите и оформи крайното 3:1.

В друга среща, играла се по-рано днес, Удинезе и Палермо не успяха да се победят и направиха нулево равенство. По този начин двата отбора оставиха всичко да бъде решено на реванша, като с по-голям шанс да продължи напред е отборът на Палермо, който ще е домакин при втората среща.