Звездата на Арсенал даде специално интервю за руския спортен сайт Sport.ru, само ден след победата на неговия тим на претендента за титлата в Англия Манчестър Юнайтед с 2:1. Именно Анри донесе трите точки с гол в последната минута. Ето част от по-интересните отговори на французина пред специалния кореспондент на сайта в Лондон Юджин Уолтър.

-Очаквахте ли мача да се развие по този начин?

-Не, няма как да съм го очаквал, вярвахме непрекъснато в победата, но че тя ще дойде след такъв обрат бе трудно да се прогнозира.

-Когато Уейн Рууни откри резултата какво си помислихте?

-Разбира се, беше ни неприятно, още повече, че по никакъв начин не играхме по-зле от съперника и това допълнително ни разстрои.

-Какво ви каза от скамейката Венгер в този момент?

-Просто да продължим да играем в този дух. Да отидем още по-напред в атака, да сме по-активни, а ние по принцип нямахме и друг вариант при този развой.

-Успяхте за половин час да обърнете Юнайтед...

-Да, много бе важно да не допуснем втори гол в нашата врата. Тогава щеше да бъде много трудно да се победи Манчестър. Но ние знаехме, че те рано или късно ще се отдръпнат в отбрана и ще заложат на контра-атаките.

-Понякога трудно пробивахте противниковата защита. Защо?

-Аз мисля, че Манчестър има далеч по-силна отбрана от Ливърпул и Блекбърн, на които вкарахме по шест гола. При тях има такива класни играчи като Видич, Рио Фърдинанд, Карик. А на врата е повече от опитен вратар като Ван дер Сар.

-При изравнителният гол нарочно пропуснахте топката към Ван Перси. Това някакво „шесто чувство” ли беше?

-Да, имах интуиция, че той е именно там, където бе за да вкара гол. С края на окото си го забелязах. Видях, че е в много по-добра позиция от мен за стрелба. Така, че се постарах да отвлека вниманието на защитниците с мен и да му освободя пространство, какво всъщност и стана.

-„Червените дяволи” след изравняването като че ли бяха съгласни на равенство. Вие защо рискувахте, като се хвърлихте напред за победата?

-Логично е, че тях ги устройва равенството в този момент. Те все пак са гости, имат уютна преднина в първенството – защо не? Но ние бяхме у дома и трябваше на всяка цена да победим.