Бившият български национал Живко Миланов и неговият АПОЕЛ Никозия продължават похода си в Шампионската лига. Те елиминираха люксембургския първенец Дюделанж след втори успех.

Кипърците надделяха с 1:0 като гости и така с общ резултат 2:0 вече са в третия квалификационен кръг на Турнира на богатите. Там ще срещнат шампиона на Румъния Виторул Констанца.

Миланов започна като титуляр, но остана на терена до 61-та минута. Тогава беше сменен от Костакис Артиматас, след като попривърши физическите си сили. Малко след това на терена се появи бившият играч на Ботев Вандер Виейра, който се отчете с жълт картон до края на двубоя.

Иначе единственото попадение в този двубой, което на практика предреши и крайния победител, падна преди почивката. Негов автор беше Игор де Камарго, който беше точен от дузпа в 40-та минута и всичко приключи още тогава.

Така АПОЕЛ си осигури среща с Виторул още следващата седмица, докато тимът от Люксембург отпада от всякакво по-нататъшно участие в евротурнирите.