Живко Миланов и АПОЕЛ спечелиха пета поредна титла в шампионата на Кипър, което е абсолютен рекорд в местния футбол. Съставът, в който играе бившият капитан на Левски, победи градския си съперник Омония с 3:1 в мача от 9-ия плейофен кръг и двубой преди края на първенството е недостижим на върха със 79 пункта. Вторият в таблицата АЕК Ларнака има 73 точки.

Българският бранител, който игра пълни 90 минути срещу Омония, има съществен принос за шампионския триумф на АПОЕЛ, след като през цялата кампания има над 55 мача. Това е 26-и трофей в историята на гранда от Никозия.

Омония откри резултата чрез Дербишън в 9-ата минута. В 37-ата минута Алонефтис изравни - 1:1. Сотериу и Вандер добавиха по още едно попадение за успеха.

Домакините от Омония не успяха да завършат в пълен състав срещата, след като Бреевелд бе изгонен с втори жълт картон.