Реал Мадрид и Ювентус излизат в Кардиф от 21:45 във финала на Шампионска лига. На тази дата 3 юни, но през 1959 година Реал вече е играл финален мач в четвъртото издание на Купата на европейските шампиони, както се нарича тогава най-силният клубен турнир.

Юве - Реал: Европа тръпне в очакване на новия цар

Тогава Реал има за съперник френския Реймс и го побеждава с 2:0 на „Некарщадион“ в Щутгарт пред 72 000 зрители. Головете бележат Матеос в 2-ата минута и Ди Стефано в 47-ата.

Това е единственият финален мач в историята на Шампионска лига /КЕШ/, игран на днешната дата 3 юни и феновете на „Белия балет“ биха могли да се уповават на този факт, ако вярват в статистическите предзнаменования.

Можете да следите финала минута по минута в GONG.BG!

ГЛАСУВАЙТЕ В НАШАТА АНКЕТА: Кой ще триумфира във финала на Шампионската лига?

През сезона 1958/59 Реал среща в полуфиналите по пътя си към трофея своя градски съперник Атлетико, както се случи и през настоящата кампания. Това е първото мадридско дерби на европейско ниво и се налага провеждането на трети мач за излъчването на победителя. Той се играе на неутралния терен в Сарагоса и завършва с успех на Реал с 2:1.

Останалите съперници по пътя на Реал към купата тогава са Бешикташ и Винер Шпортклуб.

Как Юве се подготви за финала в Шампионската лига?

Буфон: Има точното количество напрежение сред нас

Масимилиано Алегри: Юве е в точното време на точното място