Фен на Тотнъм напусна преждевременно стадион "Йохан Кройф Арена" и не успя да се наслади на най-великия миг в историята на любимия клуб.

Има много истории за това как фенове напускат по-рано стадионите и не виждат развръзката в последните секунди - както в 1/4-финалите през този сезон между Манчестър Сити и Тотнъм, когато фен напуска стадиона, мислейки, че голът за 5:3 на Рахийм Стърлинг е достатъчен за успеха (самото попадение е отменено с ВАР и Сити отпада), така и във финала на турнира през 1999 г., когато привърженици на Манчестър Юнайтед напускат "Камп Ноу" преди попаденията на Теди Шерингам и Оле Гунар Солскяер.

Нещо подобно се случи и на почивката на срещата между Аякс и Тотнъм, когато холандците водеха с 2:0, както и с 3:0 в общия резултат.

В социалните мрежи се завъртяха снимки на мъж, който публикува фотоси на полувремето извън съоръжението.

През втората част бразилецът Лукас Моура реализира хеттрик - с последен гол в 96-ата минута, с който "шпорите" стигнаха финала в Мадрид срещу Ливърпул.