Манчестър Сити победи Брюж с 4:1 в мач от Група А на Шампионската лига и до голяма степен докосна 1/8-финалите в турнира.

Gulliver/GettyImages
30 снимки

Домакините откриха резултата в 15-ата минута, когато Фил Фодън се възползва от подаване на Жоао Кансело и реализира в опразнената мрежа.

Две минути по-късно гостите възстановиха равенството, след като Джон Стоунс си вкара нелеп автогол, отклонявайки центриране в наказателното поле.

„Гражданите“ притиснаха съперника си, но стигнаха до второ попадение в началото на второто полувреме, когато Риад Марез бе точен с глава.

В 72-ата минута Рахийм Стърлинг бе на точното място и отблизо направи разликата от два гола.

До края на двубоя Манчестър Сити продължи да доминира и в продължението на двубоя Габриел Жезус се възползва от великолепен пас на Жоао Кансело и вкара топката за четвърти път във вратата на белгийския тим.

С победата Манчестър Сити поведе в класирането с девет точки, докато Брюж е трети с пет по-малко.