Барселона победи много трудно Динамо Киев като гост с 1:0 след гол на Ансу Фати в 70-ата минута. С победата „каталунците“ се изкачват на второ място в групата, на две точки пред Бенфика. В следващият кръг за испанския тим предстои двубой именно с лисабонския гранд, докато динамовци се изправят срещу сигурния първенец в групата Байерн Мюнхен, който е безгрешен в четирите си мача дотук.

Още в третата минута Мемфис Депай можеше да отбележи попадение, но намеса на Иля Забарний в последния възможен момент лиши нидерландеца от попадение. Въпреки натиска на Барселона, около 20 минути след началото на мача Циганков проби отдясно и намери прекрасно Шапаренко при точката на дузпата, но ударът на халфа бе крайно слаб и неточен, и не предложи опасност. Две минути по-късно Тер Стеген изби изключително опасен удар на Де Пена. Футболистите на Мирча Луческу получиха и трети сериозна възможност да вкарат, отново чрез Микола Шапаренко, чийто удар бе избит.

Четири минути пред края на първата част Нико Гонзалез се извиси над всички при центриране от десния фланг, но ударът му с глава от 5-6 метра срещна крака на неговия съотборник Мемфис Депай.

БГНЕС
29 снимки

Началото на втората част бе доста мудно и до опасности почти не се стигаше. При бърза атака на Динамо Киев отляво и отбита топка след центриране, Караваев отправи страхотен фалцов изстрел от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай лявата греда на Тер Стеген.

Малко след час игра Ансу Фати и Иля Забарний се сблъскаха в наказателното поле на Динамо. В първия момент румънският арбитър Овидиу Хатеган отсъди дузпа за испанския тим, но след като бе привикан на VAR промени своето решение.

Десетина минути след въпросната ситуация с дузпата, Ансу Фати с мощен шут отблизо откри резултата за петкратния победител в турнира.

В 81-ата минута след грешка на Серхио Бускетс последва бърза атака на киевчани при която Циганков можеше да изравни след силен удар от около 13-14 метра, но Тер Стеген доказа класата си и предотврати сигурен гол. При последвалата добавка Вербич от въздуха прати топката високо над вратата. В последната минута на редовното време, след заучено изпълнение от ъглов удар снажният Забарний бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но изстрелът му с десния крак мина до дясната греда.

ДИНАМО КИЕВ - БАРСЕЛОНА 0:1

Фати 70`

Динамо Киев(4-2-3-1): Бушчан - Кеджийора, Забарний, Сирота, Караваев - Сидорчук, Шапаренко - Циганков, Буялский(жк), Де Пена - Гармаш(жк)

Старши треньор: Мирча Луческу

Барселона(4-3-3): Тер Стеген - Мингеса, Гарсия(жк), Ленгле(жк), Алба - Нико Гонзалез, Бускетс, Френки де Йонг - Гави(жк), Фати, Депай

Старши треньор: Серхи Бархуан

Рефер: Овидиу Хатеган, Румъния

Стадион: "Олимпийски", Киев