В двубой от 4-ия кръг в група G на Шампионската лига тимът на Порто победи у дома РБ Лайпциг с 3:1 и се утвърди на второто място в групата след Бешикташ.

Домакините откриха резултата след гол на Ерера в 13-ата минута. Той се възползва от разбъркване в наказателното поле на германския тим след центриране от корнер и не остави шансове на стража на гостите.

В началните минути на второто полувреме звездата на гостите Тимо Вернер изравни резултата. Той получи пас от дълбочина, и с диагонален удар се разписа.

Португалците стигнаха до успеха с голове на Данило Перейра в 62-ата минута след като засече топката с глава, възползвайки се от центриране отдясно при добре изпълнен пряк свободен удар, а точка на спора сложи Макси Перейра в края на двубоя.

След този успех "драконите" са на второто място в групата с актив от 6 точки, а РБ Лайпциг са трети с 4.