Серхи Роберто отбеляза исторически гол в полза на Барселона в 95-та минута на битката с Пари Сен Жермен и след 6:1 каталунците се класираха напред. А се оказа, че дори асистенцията на Неймар към него е била историческа.

Бразилецът сервира топката в наказателното поле на плонжа на младия си съотборник и останалото вече е наистина история. С това подаване той изравни рекорда за най-много асистенции в рамките на един сезон в Шампионската лига.

Южноамериканецът има вече осем на сметката си и излезе еднолично на върха на това подреждане. Досега той делеше лидерската позиция с бившия си съотборник Шави Ернандес, Месут Йозил и Златан Ибрахимович, които в миналото са стигали до седем.

А като се прибави, че Неймар наниза и две изключително важни попадения, може да се каже, че заслугата му за обрата е огромна. Той всъщност реализира изключително важните четвърти и пети гол в 88-та и 90-та минути и асистира за шестия в 95-та и обра овациите.