Отборът на САЩ спечели трета поредна олимпийска титла в женския футбол.

Американките победиха Япония с 2:1 в спора за златните медали и взеха реванш за загубения от азиатките финал на световното първенство през миналата година.

Пред рекордните за женски мач на олимпийски игри 80203 зрители на "Уембли" Карли Лойд откри резултата в осмата минута, след като засече с глава центриране на Алекс Моргън.

Японките бяха близо до изравняване след малко повече от половин час игра, но Юки Огими нацели напречната греда. Азиатките започнаха много активно след почивката, но бяха наказани при контраатака в 54-ата минута. Вратарката Хоуп Соло прати дълга топка в половината на съперника, Лойд овладя и с прецизен удар от дистанция направи 2:0 с втория си гол в мача.

Огими върна едно попадение в 63-ата минута с удар отблизо, но Япония не успя да стигне до обрат и да стане първият отбор от Азия с олимпийската титла в женския футбол.

На трето място се класира Канада след успех с 1:0 над Франция.