Малко изненадващо Реал Сарагоса разгроми у дома Валенсия с категоричното 4:0 в късната съботна среща от Примера дивисион.

Домакините излязоха напред в резултата още в петата минута с гол на чеха Юри Ярошик, който се възползва от асистенция на Паредес.

Пет минути преди почивката Андер Ерера бе изведен сам срещу Гауита и технично удвои с удар между краката на вратаря на прилепите.

В 64-ата минута Мариус Станкевичус фаулира Николас Бертоло в наказателното поле и бе изгонен с втори жълт картон, а капитанът Габи хладнокръвно реализира отсъдената дузпа за 3:0.

В 75-ата Сарагоса получи втора дузпа за нарушение на Мехмет Топал срещу Браулио, а Габи отново бе точен от бялата точка за 4:0.

Така Реал Сарагоса се изкачи на 14-о място в испанския елит с 30 точки, докато Валенсия запази третата си позиция с 54 точки, като е на цели 16 точки зад втория Реал Мадрид.