В мач от 19-я кръг на Премиършип Портсмут и Арсенал завършиха 0:0 и по този начин „артилеристите” сдадоха първото място и вече изостават на една точка от Манчестър Юнайтед.

Това е първият мач от началото на сезона, в който лондончани не успяха да отбележат попадение.

През първото полувреме липсваха опасните положения пред двамата вратари Дейвид Джеймс и Мануел Алмуния.

През вторите 45 минути Арсенал създаде доста опасности пред стража на Помпи, но футболистите на Арсен Венгер така и несъумяха да отбележат гол.

В 76-та минута бе най-чистото положение за гол, което се откри пред домакините, но Бенжани премина и Алмуния, след което топката му избяга и защитниците на Арсенал изчистиха в ъглов удар.

Уилям Гала имаше невероятен шанс в 86-та минута да донесе победата за „артилеристите”, но с удар от 6-7 метра прати топката в аут.

В третата минута от даденото от съдията продължение Томаш Росицки стреля много опасно, но топката излезе в аут.