Отборът на Нюкасъл Юнайтед се измъкна от зоната на изпадащите в Англия след победа с 3:0 като гост на Портсмут в предпоследен мач от Висшата лига.

След четири поредни равенства, най-накрая тимът на „свраките” успя да се добере до успеха след попадения на Майкъл ОуенОбафеми Мартинс и халфът Дани Гътри.

И трите гола в мача паднаха през втората част. Резултатът откри Оуен, който бе точен в 51-ата минута, Оба Мартинс покачи на 2:0 с попадение тринадесет минути преди края, а в последните секунди бившият полузащитник на Ливърпул Дани Гътри оформи крайния резултат.

След класическата победа днес възпитаниците на Джо Киниър се изкачиха с четири места във временното подреждане и вече заемат 14-та позиция в класирането. Портсмут остава осми.

По-късно днес е последният мач от кръга Челси – Уест Хем.