Унгария победи Черна гора с 3:1 след обрат в мач от група „G“ на квалификациите за Европейско първенство.

Черна гора поведе в резултата в 36-ата минута, когато Слободан Рубежич се извиси в наказателното поле и нанесе страхотен удар с глава, с който вкара топката в десния ъгъл на вратата на Денеш Дибус.

През второто полувреме унгарците вдигнаха темпото и реализираха три гол за да спечелят срещата.

Унгария изравни резултата в 67-ата минута. Доминик Собослай завърши красивия си индивидуален рейд с превъзходен удар, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Филип Джукич.

Пълният обрат дойде няколко секунди по-късно, след като Мартин Адам изведе Доминик Собослай, който спокойно прати топката във вратата за 2:1.

В добавеното време Адам Наги оформи крайния резултат с трети гол.

В крайна сметка Унгария спечели групата с 18 точки, втори е отборът на Сърбия, който е с 14 точки и също се класира за Евро 2024. Черна гора остана трети с 11 точки, Литва е четвърти с 6 точки, а България е последен с 4 точки.